הרצאות, סדנאות ומפגשי מנהלים

מפגשי Art & Leadership מעניקים למנהלים המשתתפים בהם הזדמנות להרחיב ולהעשיר את עולמם האישי והמקצועי באמצעות מפגש ייחודי ומרתק עם עולמות היצירה והאמנות – באופן המאפשר התבוננות "אחרת" על תחומי הניהול והמנהיגות, פיתוח תובנות וכיווני חשיבה חדשים ומקוריים, ויצירת שפע של הזדמנויות חדשות ברמה האישית וברמת הארגון כולו.

בין הנושאים המרכזיים המשולבים במפגשים:

דיוקן עצמי: קווים לדמותו של מנהיג
משמעותו המרכזית של  "הדיוקן העצמי" בעולם האמנות ובעולם הניהול והמנהיגות, והכרות עם הדילמות והאתגרים האופייניים לתהליכי העיצוב, הגיבוש ואופן הביטוי של היכולות והכישורים הייחודיים של המנהל כמנהיג – בתוך הארגון ומחוצה לו.

בין אומנות לאמנות: בין ניהול למנהיגות  
מהם היחסים והזיקות בין אומנות (Craft) לאמנות (Art) ומה בין ניהול (Management) למנהיגות (Leadership)?
מה בין היכולת "להתבונן ולשכפל במדויק את הקיים" לבין היכולת "לדמיין ולברוא יש מאין"? מה נוכל ללמוד מעולמם של יוצרים ואמנים לאורך ההיסטוריה וליישם בעולמות הניהול והמנהיגות של היום?

עיצוב חזון: מהפרטי אל הציבורי
מה נוכל ללמוד מאמנים בולטים, כמו אנדי וורהול ואחרים, וממנהיגים פוליטיים ועסקיים בולטים – ביחס לתהליכי עיצוב החזון (Vision) וביחס להפיכת חזונו "הפרטי" של המנהל-המנהיג לחזון משותף, עוצמתי ובעל ערך לכל אנשי הארגון, שותפיו ולקוחותיו ?

Pablo-Piccasoניהול השינוי: היכולת לחדש, ליצור ולצמוח

הסביבה העסקית הדינאמית ועתירת השינויים בה אנו פועלים מחייבת אותנו לצאת מדפוסי החשיבה וההרגלים הקיימים, תוך הובלה יצירתית, אמיצה ונחושה של תהליכי שינוי אישיים וארגוניים. מה נוכל ללמוד מאמנים מובילים כמו פאבלו פיקאסו, אשר הצליחו שוב ושוב "להמציא את עצמם מחדש" – וכיצד נוכל גם אנו להפוך את תהליכי השינוי לתהליכים המעודדים למידה, חווייה וצמיחה אישית וארגונית.


dadaמשוב ככלי לצמיחה ופיתוח אישי וארגוני

היכולת לקבל משוב וביקורת ממורים ועמיתים, כמו גם מהקהל הרחב, מהווה כלי מרכזי המסייע בפיתוח וצמיחה של אמנים. נכיר את אמני הדאדא אשר ראו את קריאת התגר "הפרובוקטיבית" על המציאות הקיימת ככלי חיוני לצמיחה והתפתחות אישית וקבוצתית, נתנסה במתן משוב על יצירות אמנות שונות, ונפתח את יכולותינו לתת ולקבל משוב באופן מועיל ומעצים.

לרשותכם מגוון אפשרויות לשילוב המפגשים בפעילויות הארגון:

סדנאות – מאפשרות למשתתפים להרחיב את הכרותם עם מאפייני המנהל-המנהיג כאמן וכיוצר
וכן להתנסות באופן אישי בתהליכי יצירה אישיים וקבוצתיים. סדנאות אלה מוצעות במתכונת של חצי יום (עד 4 שעות) או יום מלא, תוך התאמה מלאה למשתתפים ולארגון. .

הרצאות ומפגשי מנהלים – מפגש ייעודי, המלווה במצגת איכותית אשר מציגה את הזיקות הקיימות בין עולם האמנות לעולם הניהול והמנהיגות. מתכונת זו מתאימה למנהליםבדרגים שונים ומומלצת ליישום במסגרת כנסי מנהלים, או כחלק פעילויות פיתוח מנהלים המתקיימות בארגון.

קטע מהרצאה בעברית: דיוקן עצמי – קווים לדמותו של מנהיג
במסגרת יום עיון: מקורות השראה חדשים בניהול, המכללה האקדמית תל-אביב, 16.5.2012

קטע מהרצאה באנגלית: Art & Innovation
מתוך ועידת ICC, ירושלים, מרץ 2015

 

למידע נוסף ותיאום מפגשים:
טל. ישיר:  4646227 – 054
פקס:         6436060 – 03
דוא"ל:      lavy.iris@gmail.com

מודעות פרסומת